Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 597

Skąd: Krzepice

PostWysłany: Śro 20:17, 18 Sty 2012    Temat postu:

Chciałem poinformować, że wszystkie mecze drugiej rundy i play-off drużyny UKS "Tygrysy" jako gospodarze meczów będą rozgrywać w odwrotnej kolejności. To znaczy dzień tygodnia ten sam piątek. o godz 18,30 grać będzie UKS "Tygrysy" II a o 20,00 UKS "Tygrysy" I . Powyższą informację w przerwie między rundami przekazałem organizatorowi i obiecał to uwzględnić. Ale ponieważ pierwsze dwie rundy rewanżowe oby dwa zespoły "Tygrysów" grają na wyjazdach nie było okazji tej informacji przez organizatora przekazać na forum. Robię to wcześniej aby następne drużyny mogły z wyprzedzeniem zaplanować inne godziny przyjazdów. I jeszcze jedna uwaga. Jeżeli organizator meczu podaje do organizatora ligi godzinę meczu to niech to będzie godzina rozpoczęcia meczu a nie godzina wejścia na halę . Tak to zwyczajowo w naszej lidze od 9 lat funkcjonowało. Oczywiście nie mam pretensji do kol. z Lublińca, bo ze względu na fatalne warunki na drodze sami przekazaliśmy informację, że na mecz w ubiegłym tygodniu możemy się spóźnić. A tu się na miejscu okazało, że jeszcze musimy czekać na wejście na hale parę minut, gdyż były inne zajęcia na hali. Podobnie jest z Blachownią . Planowaliśmy wyjazd do Blachowni w tą niedzielę o 14,00 aby spokojnie dojechać i zrobić "pełną rozgrzewkę" i zacząć mecz dokładnie o 15,30 jak jest w terminarzu.. Ale dobrze, że przypadkowo spotkałem kol. Bluszcza miedzy meczami w Jurajskiej Lidze w Częstochowie we wtorek, który mnie uświadomił że o 15,30 to my dopiero wchodzimy na halę.
Informacja powinna być jednakowa dla wszystkich gospodarzy podana godzina to początek meczu albo wejście na halę. To pierwsze rozwiązanie z tradycjami naszej ligi byłoby w tym układzie właściwsze. A nie jak do tej pory . Dla jednych to godzina wejścia na halę, dla innych początek meczu. Proponuję to uporządkować. I zwyczajowo minimum 30 minut , najlepiej 45 przed meczem drużyna gości powinna mieć możliwość rozgrzewki na hali. Jak przyjedzie później jej problem. Ale jak dotychczas z meczami opóźnianymi o parę minut ze względu na przedłużoną rozgrzewkę nie było problemu. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony przez Wiesiek D dnia Śro 20:21, 18 Sty 2012, w całości zmieniany 1 raz
esox

Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 110

Skąd: skontowni

PostWysłany: Śro 22:52, 18 Sty 2012    Temat postu:

Skoro kolega Wiesiek D. poruszył temat rozpoczecia meczów chciałbym tylko nieśmiało przypomnieć że sam zwracałem uwagę na fakt że pomiedzy meczami UKS I i UKS II jest tylko 1,5 h przerwy z tego co pamiętam poczatkowo mecze miały być 18:00 i 20:00 ostatecznie stanęło na 18:30 i 20:00. Grając do 3 wygranych setów wydaje mi się trzeba wykazać sie nie lada optymizmem zakładając że mecz druzyny będzie trwał 1,5 h i koniec. Moje obawy potwierdziły sie przy okazji naszego pierwszego meczu ALS z UKS II. Z tego co pamiętam obsuwa była co najmniej 40 minutowa, spowodowana wcześniejszym meczem UKS I i Węglowic ( w sumie ciekawe czy tylko nam się taki psikus zdarzył). Nie wyobrażam sobie jak kolega Wiesek D. rozpoczynając mecz o 18:30 drużyny UKS II chciałby o 19:15 umożliwić wejście na parkiet drużynom grajacym z UKS I ? No ale pewnie zaraz mnie oświeci. Żeby nie było wiadomo że lepiej gdy wszystko ma rece i nogi a godziny sa sprecyzowane ale bazując choćby na powyższym przykładzie sztywne przyjęcie godziny rozpoczęcia meczów może być kłopotliwe...

PostWysłany: Pią 21:48, 20 Sty 2012    Temat postu:

Mecz Student Lubliniec : Senior Klobuck zostaje przeniesiony na prośbę drużyny gości, rozegrany zostanie w przerwie na feri zimowe.
Wiesiek D

Posty: 597

PostWysłany: Pią 21:59, 20 Sty 2012    Temat postu:

Bardzo nie chciałem ale muszę oświecić kol. esox-a . Wiek nie wielki a pamięć jeszcze krótsza. Więc przypominam że powodem opóźnienia naszego pierwszego meczu nie był błąd w planowaniu meczów lecz w bardzo późnym przybyciu na mecz pierwszy drużyny gości "Absolwentu" Węglowice. koledzy Z Węglowic przyjechali na halę ( przyjechali ) w czasie kiedy miał się rozpocząć mecz . później oczywiście musieli się przebrać , zrobić "Całą rozgrzewkę" zgodnie z kanonami rodem z Lublińca i z około 40 minutowym opóźnieniem rozpoczęliśmy mecz. Nam to specjalnie nie przeszkadzało. Bo takie rzeczy się często się zdarzały drzewiej. Przeprosiłem drużynę z Lublińca za opóźnienie meczu ( mimo że nie zawiniłem) i nie bardzo wiem o co kol. esox kopie kruszy. Być może on już tak musi. Tak na marginesie w tym sezonie żadna inna drużyna nie czekała na rozpoczęcie meczu o właściwej porze. Niestety tylko wam taki psikus się zdarzył. Nadal wykazuję się normalnym a nie lada optymizmem a obawy kol. esox-a nie potwierdził żaden inny mecz w Krzepicach. Chciałem ponadto nieśmiało przypomnieć , że w Krzepicach od lat wszystko ma ręce i nogi w przeciwieństwu do toku myślenia Kol. esox-a. W najprymitywniejszej nauce wyciąganie jakichkolwiek wniosków po jednym przykładzie nie ma racji bytu i jednoznacznie negatywnie źle świadczy o wnioskującym. Dopiero informacje z kilku źródeł i poparte wieloma faktami może upoważnić kogokolwiek do wyciągania jakichkolwiek wniosków. Ale te oczywiste fakty są nieznane koledze i nawet wiem dlaczego. Ale z grzeczności i szacunku jaki obiecałem w nowym roku o nich nawet nie wspomnę.
esox

Posty: 110

PostWysłany: Pią 23:39, 20 Sty 2012    Temat postu:

Do mnie informacje na temat tego że nasz mecz został opóźniony z powodu spóźnienia przyjazdu kolegów z Węglowic niestety nie dotarły więc te ironiczne zaczepki pozostawił bym dla siebie. Pomijając już kwestię opóźnienia naszego meczu w Krzepicach o co osobiscie nie mam żalu, nigdy go nie miałem i nigdy o nim nie wspominałem to jak zwykle gdy przychodzi do merytorycznego ustosunkowania się do mojego posta kolega Wiesiek D. woli kluczyć i skupić się na wątkach pobocznych... Gdyby by więc pamięć zawodziła to postaram się przypomnieć w jakim celu wziąłem udział w dyskusji. Skoro kolega Wiesiek D. postuluje ażeby najlepiej mieć możliwość rozgrzewki nawet w wymiarze 45 minut przed rozpoczęciem jakiegokolwiek meczu to dalej nie usłyszałem w jaki sposób kolega chce w Krzepicach rozpocząć pierwszy mecz o 18:30 a zgodnie z tym co kolega pisze dać możliwość wejścia na rozgrzewkę drużynom grającym w drugim meczu o godzinie 19:15 biorac pod uwage że drugi mecz miałby się odbyć o 20 zgodnie z tym co jest przyjęte. Żeby była jasność nie krytykuje możliwości dłuższej rozgrzewki itp. ale na samym przykładzie meczów rozgrywanych w Krzepicach widac że nie dało by się tego wprowadzić w życie...

Ostatnio zmieniony przez esox dnia Pią 23:40, 20 Sty 2012, w całości zmieniany 1 raz
Wiesiek D

Posty: 597

PostWysłany: Sob 18:51, 21 Sty 2012    Temat postu:

Cytuję " ...ale na samym przykładzie meczów rozgrywanych w Krzepicach widac że nie dało by się tego wprowadzić w życie... pisze Esox. Jak na świetnego znawcę przepisów gry to wykazał się kolego nie lada niewiedzą ,standardowo zresztą. . Przypomnę z wiadomości z kursu sędziowskiego , którego w/g Esox nawet nie ukończyłem . PKT 6. Ceremoniał gry w piłkę siatkową.
15:00 minut przed rozpoczęciem spotkania. Oficjalna rozgrzewka na siatce. Zespoły : Rozpoczynają rozgrzewkę na siatce.
5:00 minuty przed rozpoczęciem spotkania . Zakończenie oficjalnej rozgrzewki. Tyle przepisy , które widać sprawiają kłopoty, niektórym ze zrozumieniem. Inna rozgrzewka czytaj w rozumieniu standardów lublinieckich " pełna rozgrzewka" może odbywać się w innym miejscu. N.p. jeśli chodzi o Krzepice w amfiteatrze w którym jest dużo miejsca lub w sali gimnastycznej , która znajduje się obok w szkole podstawowej.
Więc konkludując " na tym samym przykładzie meczów rozgrywanych w Krzepicach" koniec cytatu zgodnie z przepisami PZPS da się wprowadzić rozgrzewkę w zaproponowanych warunkach przeze mnie . Ale rozumiem , że w/g Esox-a nie da się . Więc na tym kończę tą jałowa dyskusje. Życzę więcej chęci zrozumienia podstawowej problematyki i życzliwości do merytorycznych wypowiedzi innych. Aczkolwiek nie wierzę z wiadomych względów , że odniesie to jakiś skutek. Opór materii jest tak ogromny, że tylko wybuch bomby atomowej mógłby w tym wypadku odnieść jakiś skutek. Chociaż i tu pewności nie ma.
patryk16

Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 97

Skąd: KS Przystajń

PostWysłany: Sob 20:22, 21 Sty 2012    Temat postu:

Prawda jest taka, że rację mają obie strony, bo mecze są różne. Jedne trwają godzinę, a inne dwie. I wtedy drugi mecz na pewno nie rozpoczął by się o 20. Tyle tylko, że nigdy takich problemów nie było bo te 15 czy nawet 20 minut to jak ktoś i tak na mecz o 20 przyjeżdża to może poczekać(nie mówie w tym momencie o wyjątkowych przypadkach spóźnień drużyny na mecz )to jest liga amatorska przypominam, bez transmisji telewizyjnych Rolling Eyes U nas w Przystajni hala jest otwarta od godziny 16 mimo tego, że mecz powinien zacząć się o 17 to czasem przez to że któraś z drużyn przyjedzie później to i tak jest opóźnienie te 10 czy 15 minut i co chyba by trzeba powiedzieć że mają wchodzić na parkiet bez rozgrzewki bo my już np. jesteśmy od tej 16. Nie ma się co kłócić i dogadywać Wink

Ostatnio zmieniony przez patryk16 dnia Sob 21:20, 21 Sty 2012, w całości zmieniany 2 razy
esox

Posty: 110

PostWysłany: Sob 20:37, 21 Sty 2012    Temat postu:

Wiesiek D napisał:

Jesli juz Wiesku D. cos proponujesz to pisz czlowieku tak żeby wszyscy wiedzieli jesli rozgrywacie mecze 18:30 i 20:00 a proponujesz azeby druzyna miala mozliwosc rozpoczecia rozgrzewki 45 minut przed meczem to skad ja niby mam wiedziec ze oferujesz na taka rozgrzewke inne obiekty lub miejsca. Ja wiem ze może jasne przekazywanie myśli stanowi dla kolegi Wieska D. spore trudnosci ale gdyby było ono na takim poziomie jak rynsztokowe zaczepki pod adresem moim i Lublińca to myśle że cała ta dyskusja nie miała by sensu. Reasumujac gdyby kolegqa Wiesiek D. napisał jestem za 45 minutami wcześniejszej rozgrzewki i w przypadku nie możliwosci odbycia jej w Krzepicach na hali z uwagi na trwajacy mecz oferuję możliwość rozpoczecia rozgrzewki w amfiteatrze lub na innej hali to wszystko było by jasne i czytelne... Inna kwestia że pewnie nie wszystki drużyny maja hale bez ograniczeń czasowych i czasem zdarza się że godziny jej wynajęcia się zazębiają więc cieżko zapwenić takie możliwości wszystkim.

PostWysłany: Nie 17:56, 22 Sty 2012    Temat postu:

Problem żaden Smile tylko jak ktoś proponuje jakies zmiany w regulaminie to wypadało by nad nimi podyskutować i zastanowić się nad technicznymi mozliwosciami ich wprowadzenia Wink

PostWysłany: Nie 20:33, 22 Sty 2012    Temat postu:

" Nie ma z kim się umawiać nawet na mineralną ,jeżeli ktoś kto nie ma pojęcia ( jak zwykle ) pisze że, w Krzepicach nie da się przeprowadzić normalnej czytaj " pełnej rozgrzewki", potem dowiaduje się,że jednak w Krzepicach można przeprowadzić normalna rozgrzewkę i tłumaczy się jak przedszkolak cytuję " to skad ja niby mam wiedziec ze oferujesz na taka rozgrzewke inne obiekty lub miejsca" świadczy jednoznacznie o dyletanctwie i ignorancji. Jak coś nie wiesz to nie zabieraj głosu . Chłopie niewiele wiesz a uzurpujesz sobie miano wszechwiedzącego . I na tym polega twój problem. Kompromitujesz się podstawową niewiedzą a z jej braku tłumaczysz się jak przedszkolak. W sumie to mi Cię żal jak każdego przedszkolaka. Pozdrawiam wszystkich przedszkolaków nawet tych co to im się wydaje ze pozjadali wszystkie rozumy ,..ktryz
esox

Posty: 110

PostWysłany: Nie 22:02, 22 Sty 2012    Temat postu:

Jak to mawiał kiedyś bardzo mądry człowiek "Nie dyskutuj z glupszym, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem" myślę że na tym chyba można zakonczyć... Wink

Ostatnio zmieniony przez esox dnia Nie 22:02, 22 Sty 2012, w całości zmieniany 1 raz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alslzs.fora.pl Strona Główna -> > Archiwum / SEZON 2011/12 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)